Owady, które oczyszczają las
Dzień dobry Kochane Przedszkolaki!
Czy wiecie, jaki mamy dzisiaj dzień tygodnia? Tak, czwartek :) Dzisiaj poznamy czwartą część opowieści „Życie lasu” Katarzyny Bajerowicz, ale zanim przejdziemy do filmu czas na trochę ruchu. Zapraszamy Was na pogodne ćwiczenia w podskokach :)
Pogoda w dzisiejszych ćwiczeniach zmieniała się co chwilę, a jak to jest z naszą kwietniową pogodą? Czy wiecie, że jest takie przysłowie „kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata”? Tak to jest właśnie z pogodą w kwietniu, raz jest ciepło i świeci piękne słońce, a raz jest zimno i pada deszcz, albo nawet śnieg.
Porozmawialiśmy trochę o pogodzie, a teraz zapraszamy Was do obejrzenia czwartej części filmu „Życie lasu” Katarzyny Bajerowicz. Postarajcie się zapamiętać, jakie zwierzęta pojawiły się w filmie.
Ciekawe jesteśmy, ile zwierząt udało Wam się zapamiętać? Wymieńcie ich nazwy i policzcie. Nazwę każdego zwierzęcia podzielcie na sylaby i wykonajcie tyle przysiadów, ile sylab w danym słowie. Czy potraficie powiedzieć, na jaką głoskę zaczynają się i kończą poszczególne słowa?
W tej części filmu, wszystkie zwierzęta coś jadły. Czy pamiętacie do czego dobrała się niedźwiedzica Urszulka? W poszukiwaniu jakich przysmaków kret grzebał długie korytarze w ziemi? Z czym uciekała wiewiórka?
W filmie pojawiły się także owady, które możemy nazwać leśnymi czyścicielami: grabarz pospolity i żuk leśny. Czy pamiętacie, czym żywiły się te owady? Zachęcamy Was do obejrzenia poniższej prezentacji, z której dowiecie się ciekawostek na temat tych zwierząt.
Owady, które oczyszczają las [.pdf, 656.38 kB]
Zapraszamy Was teraz do zabawy plastycznej. Poniżej znajdziecie instrukcję, która podpowie Wam, jak narysować żuka krok po kroku :) Przygotujcie białą kartkę A4 i kredki. Jesteście gotowi? No to zaczynamy!
Żuk leśny – rysowanie krok po kroku [.pdf, 331.40 kB]
Na koniec mamy dla Was jeszcze jedno zadanie. Powodzenia :)
Z wiosennymi pozdrowieniami