KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka klauzula informacyjna znajduje się w górnej części strony.

Inspektorem Ochrony Danych Osobowych w Przedszkolu nr 59 jest Pani Justyna Brejwo - kontakt: IOD@dbfo-ochota.waw.pl
zapoznałem/zapoznałam się

Owady, które oczyszczają las

Dzień dobry Kochane Przedszkolaki!

Czy wiecie, jaki mamy dzisiaj dzień tygodnia? Tak, czwartek :) Dzisiaj poznamy czwartą część opowieści „Życie lasu” Katarzyny Bajerowicz, ale zanim przejdziemy do filmu czas na trochę ruchu. Zapraszamy Was na pogodne ćwiczenia w podskokach :)

Pogoda w dzisiejszych ćwiczeniach zmieniała się co chwilę, a jak to jest z naszą kwietniową pogodą? Czy wiecie, że jest takie przysłowie „kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata”? Tak to jest właśnie z pogodą w kwietniu, raz jest ciepło i świeci piękne słońce, a raz jest zimno i pada deszcz, albo nawet śnieg.

Porozmawialiśmy trochę o pogodzie, a teraz zapraszamy Was do obejrzenia czwartej części filmu „Życie lasu” Katarzyny Bajerowicz. Postarajcie się zapamiętać, jakie zwierzęta pojawiły się w filmie.

Ciekawe jesteśmy, ile zwierząt udało Wam się zapamiętać? Wymieńcie ich nazwy i policzcie. Nazwę każdego zwierzęcia podzielcie na sylaby i wykonajcie tyle przysiadów, ile sylab w danym słowie. Czy potraficie powiedzieć, na jaką głoskę zaczynają się i kończą poszczególne słowa?

W tej części filmu, wszystkie zwierzęta coś jadły. Czy pamiętacie do czego dobrała się niedźwiedzica Urszulka? W poszukiwaniu jakich przysmaków kret grzebał długie korytarze w ziemi? Z czym uciekała wiewiórka?

W filmie pojawiły się także owady, które możemy nazwać leśnymi czyścicielami: grabarz pospolity i żuk leśny. Czy pamiętacie, czym żywiły się te owady? Zachęcamy Was do obejrzenia poniższej prezentacji, z której dowiecie się ciekawostek na temat tych zwierząt.

Owady, które oczyszczają las

Zapraszamy Was teraz do zabawy plastycznej. Poniżej znajdziecie instrukcję, która podpowie Wam, jak narysować żuka krok po kroku :) Przygotujcie białą kartkę A4 i kredki. Jesteście gotowi? No to zaczynamy!

Żuk leśny – rysowanie krok po kroku

Na koniec mamy dla Was jeszcze jedno zadanie. Powodzenia :)

Połącz obrazki

Z wiosennymi pozdrowieniami